Być jak Caravaggio. Życie i oszustwa genialnego fałszerza dzieł sztuki

Autor: Tony Tetro, Giampiero Ambrosi
Wydawnictwo: Literanova
ISBN: 9788324096206
Numer wydania: pierwsze
Data premiery: 27.03.2024
Format: 135 mm x 205 mm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304
Przekład: Katarzyna Makaruk
SEX, DRUGS & CARAVAGGIO – HISTORIA JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH FAŁSZERZY DZIEŁ SZTUKI „Wyobraź sobie Chłopców z ferajny w galerii ... Zobacz cały opis

SEX, DRUGS & CARAVAGGIO – HISTORIA JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH FAŁSZERZY DZIEŁ SZTUKI

„Wyobraź sobie Chłopców z ferajny w galerii sztuki”.

„Times of London”

Tony Tetro stał się znany na całym świecie, gdy okazało się, że to on – a nie Chagall, Picasso czy Monet – jest autorem obrazów z wartej dwieście milionów funtów kolekcji wiszącej w siedzibie fundacji księcia Karola. W tej niezwykłej książce Tetro odsłania kulisy rynku dzieł sztuki, który jest bardziej skorumpowany, niż można przypuszczać, a ekspertyzy autentyczności są pochodną presji kolekcjonerów i chciwości sprzedających. Wszystko to przedstawia na tle swojego barwnego życia, w którym fascynacja sztuką splata się z upodobaniem do dobrej zabawy, szemranego towarzystwa i szybkich samochodów.

„Czyta się jak podręcznik dla fałszerstwa, w którym znajduje się mnóstwo wskazówek na ten temat wszystko jest opisane krok po kroku. Ale jedna rzecz w historii autora jest absolutnie autentyczna – jego pasja do sztuki”.

„The Wall Street Journal”

Tanie siedemnastowieczne płótno z toporną Matką Boską z dzieciątkiem, znacznie droższa zdobiona złota rama, własnoręcznie przygotowane pigmenty, dużo petów i piec do pizzy oraz prawdziwa pasja i wiedza – tak wygląda przepis Tetro na Caravaggia. Być jak Caravaggio daje nam możliwość poznania warsztatu fałszerza, a przy okazji dawkę zaskakującej wiedzy o malarstwie, jakiej nie znajdziemy w żadnym podręczniku historii sztuki.

„Jeśli kochasz sztukę, nie możesz przegapić tej książki”.

Jeffrey Archer

Wilk z Wall Street w świecie sztuki”.

„Publishers Weekly”

Tony Tetro
Giampiero Ambrosi
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł
Powiadom