Koniec rosyjskiej Ameryki

Autor: Marek Budzisz
Wydawnictwo: Zona Zero
Kod: TO3661
ISBN: 9788366814639
Data premiery: 2023
Oprawa: miękka
Jeżeli interesujesz się historią, to książka "Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski" powinna ... Zobacz cały opis

Jeżeli interesujesz się historią, to książka "Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski" powinna się znaleźć w Twojej biblioteczce. Jej twórca Marek Budzisz jest autorem bardzo ciekawej teorii na temat nieoczywistych powodów pozbycia się tego terytorium przez Imperium Rosyjskie.

Zakup Alaski przez Stany Zjednoczone to zagadnienie, które było opisywane przez wielu historyków. Aleksander II Romanow oraz jego doradcy zdecydowali się na sprzedaż z powodu nieopłacalności utrzymywania tej odległej prowincji. Ponadto terytorium sąsiadowało z Kanadą, która należała do Wielkiej Brytanii, a zatem niedawnego przeciwnika Imperium Rosyjskiego w czasie trwania wojny krymskiej.

Marek Budzisz twierdzi, że powody sprzedaży Alaski nie były tak oczywiste. Według niego Rosjanie zdecydowali się na taki krok nie ze względu na strach przed Brytyjczykami oraz dyplomatyczną defensywę. Autor przedstawia argumenty świadczące o tym, że ruch ten był doskonale przemyślany i miał prowadzić do budowania jeszcze większej potęgi Imperium Rosyjskiego. Praca przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii XIX wieku oraz geopolityki.

 

Marek Budzisz jest historykiem, dziennikarzem oraz autorem wielu cenionych prac historycznych. Napisał takie książki, jak "Samotność strategiczna Polski" oraz "Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna". Ponadto jest autorem szczegółowego raportu geopolitycznego "Armia Nowego Wzoru".

Marek Budzisz
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: