Zdolność administracyjna państwa członkowskiego i kandydata do Unii Europejskiej. Pojęcie, przejawy i determinanty

Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
ISBN: 9788323353669
Numer wydania: 1
Data premiery: 2024-05-07
Format: 236mm x 158mm
Ilość stron: 634
Monografia jest efektem współpracy naukowej zainicjowanej podczas Międzynarodowej Hybrydowej Konferencji pt. „Zdolność administracyjna ... Zobacz cały opis

Monografia jest efektem współpracy naukowej zainicjowanej podczas Międzynarodowej Hybrydowej Konferencji pt. „Zdolność administracyjna (rządowa i samorządowa) państwa członkowskiego i kandydata do Unii Europejskiej”, która odbyła się w dniach 20–21 kwietnia 2023 roku w Krakowie.

„Praca dotyczy niezwykle ważnej i aktualnej kwestii, jaką stanowi zdolność administracyjna państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz zdolność administracyjna państwa-kandydata aspirującego do tego związku demokratycznych państw europejskich. W książce przedstawiono wielostronne spojrzenia na zdolność krajowej administracji publicznej, w jej wymiarze zarówno rządowym, jak i samorządowym, pod kątem wyzwań, jakie stawia administracji publicznej (państwa członkowskiego i państwa kandydata do UE) prawo europejskie oraz zdecentralizowany, sieciowy, wielopoziomowy i częściowo deterytorialny sposób wykonywania zadań publicznych, regulowanych prawem europejskim i krajowym. Niniejsza monografia należy do nielicznych – całościowych/ kompletnych – opracowań we wskazanym zakresie”.

Z recenzji prof. dr hab. Ewy Szewczyk

Opracowanie zbiorowe
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: