Siemowit Zagubiony Tom 2

Autor: Barkowski Robert F.
Wydawnictwo: Bellona
Kod: 91986A01622KS
ISBN: 9788311168763
Format: 13.5x21.5cm
Ilość stron: 480
Kontynuacja powieści historycznej „Siemowit. Burzliwy”. Młody książę polański Siemowit boryka się z wieloma trudnościami: niepokojami ... Zobacz cały opis

Kontynuacja powieści historycznej „Siemowit. Burzliwy”. Młody książę polański Siemowit boryka się z wieloma trudnościami: niepokojami w plemieniu, nieufnością grodów i osad wobec nowego władcy, wrogo nastawionymi przywódca sąsiednich plemion, brakiem poparcia kapłanów z Gniezna. Zdany na druhów z drużyny przybocznej jednak nie ustępuje. Przeznaczenie i wola bogów prowadzą go ścieżką wypełnioną licznymi bitwami, intrygami, przygodami. Podejmuje z drużyną wyprawę nad Gopło w poszukiwaniu legendarnych skarbów Popiela. Potem wojenne zawirowania rzucają go do kraju Lędzian, Krakowa, grodu Truso na Pomorzu i Łużyc. Bierze też udział w walkach ze Świętopełkiem morawskiemu i Olegiem kijowskim.

Barkowski Robert F.
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł
Ocen i opinii: 1
Średnia:
5.00
Dodaj opinię, komentarz lub ocenę:

„Siemowit. Zagubiony” to drugi tom cyklu Roberta F. Barkowskiego „Przodkowie”, jest to kontynuacja pierwszej części „Siemowit. Burzliwy”. Przyznam szczerze już na samym początku, że dobrze jest zachować odpowiednią kolejność i najpierw przeczytać tom pierwszy, a dopiero później pokusić się o drugi tom, gdyż w książce dużo się dzieje, występuje duża ilość bohaterów i bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Autor przenosi nas w niezwykle realny sposób do innego, dawnego świata, w którym żył Siemowit. Zabiera nas w podróż po kraju, w którym panuje wiele bóstw. Główny bohater jest młodym księciem, który napotyka na swojej drodze wiele przeciwności losu i niesprzyjających mu osób. Poznajemy jego skomplikowane, zagmatwane życiowe losy, które wciągają nas w wiele przeprowadzonych bitew, liczne intrygi, których nie brakowało na każdym kroku, ale i interesujące przygody i dużą dawkę wiedzy, którą niesie ze sobą ta książka. Siemowit w tej części boryka się z małżeńskimi problemami, ale i rodzinnymi, a dodatkowo niepewnościami i nieufnościami wśród grodów i plemion. Główny bohater wyrusza także na poszukiwania swojego wujostwa Ludomira i ciotki Nawojki, ale czy poszukiwania okażą się skuteczne… Czy uda mu się ich odnaleźć i jak potoczą się losy Siemowita i ludzi z jego otoczenia… Zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł! Powieści historyczne nie są łatwe, są specyficzne i wymagają od czytelnika skupienia i poświęcenia się danemu tytułowi, ale jeśli damy się wciągnąć w całości w ten świat z pewnością będziemy zachwyceni. Przewija się dużo postaci, akcja rozgrywa się szybko, ale to znaczy, że podczas czytania z pewnością nie będziemy się nudzić, a to również jest niezwykle istotne! Bitwy, których w książce nie brakuje, opisane są w sposób interesujący i przejrzysty! Fanom powieści historycznych z pewnością książka przypadnie do gustu, a tym którzy po tego typu literaturę nie sięgają zbyt często, może pomóc przekonać się do tego gatunku! Ja bardzo serdecznie polecam ten tytuł i całą serię, bo choć!

niepotwierdzona zakupem