Fizyka wokół nas. Zadania

Autor: Paul G. Hewitt, Phillip R. Wolf
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301235536
Numer wydania: Wydanie 1
Data premiery: 04.07.2024
Format: 205 mm x 285 mm
Oprawa: miękka
Tytuł oryginalny: Problem Solving for Conceptual Physics
Ilość stron: 336
Przekład: Małgorzata Dąbkowska-Kowalik
Czy fizyka wydaje Ci się trudna i nudna? Ta książka zmieni Twoje podejście i pomoże w zrozumieniu powiązań między ... Zobacz cały opis
Powiadom

Czy fizyka wydaje Ci się trudna i nudna? Ta książka zmieni Twoje podejście i pomoże w zrozumieniu powiązań między pojęciami fizycznymi, dzięki ciekawym zadaniom, które wreszcie nauczysz się rozwiązywać.

Celem książki jest pogłębienie znajomości fizyki poprzez zastosowanie jej pojęć do rozwiązywania zadań z tej dziedziny. Każdy rozdział zawiera wprowadzenie, które przypomina ważne idee i pojęcia fizyczne, nawiązując do słynnego podręcznika Fizyka wokół nas (wyd. 12.), oraz kilka przykładowych problemów ilustrujących, jak można je zastosować w praktyce. Do tego dołączono szereg ciekawych zadań do rozwiązania. Autorzy kładą nacisk na fizykę, a nie matematykę i twierdzą, że Zadania tu zawarte mają na celu nauczenie przeciętnych uczniów czy studentów, a nie tylko rzucenie wyzwania najlepszym i najzdolniejszym. Książka stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.

Głównym powodem uczenia się fizyki jest udoskonalenie sposobu postrzegania świata fizycznego. Lubię fizykę i Ty też ją polubisz, bo ją wreszcie zrozumiesz.

Paul G. Hewitt

Paul G. Hewitt
Phillip R. Wolf
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: