Lepszy kod w Pythonie. Przewodnik dla aspirujących ekspertów

Autor: David Mertz
Wydawnictwo: APN Promise
ISBN: 9788375415445
Numer wydania: 1
Data premiery: 2024-06-11
Format: 230mm x 170mm
Ilość stron: 288
Wyjdź poza kod Pythona, który „w dużej mierze działa”, do kodu, który jest ekspresyjny, solidny i wydajny Python jest zapewne ... Zobacz cały opis

Wyjdź poza kod Pythona, który „w dużej mierze działa”, do kodu, który jest ekspresyjny, solidny i wydajny Python jest zapewne najczęściej używanym językiem programowania na świecie, od nauczania w szkołach podstawowych, przez codzienne tworzenie stron internetowych, aż po najbardziej zaawansowane badania naukowe.
Choć każde zadanie w Pythonie można wykonać na wiele różnych sposobów, niektóre z nich są błędne, nieeleganckie lub nieefektywne. Lepszy kod w Pythonie to przewodnik po programowaniu „pythonicznym”, zbiór najlepszych praktyk, technik i niuansów, które łatwo przeoczyć, zwłaszcza gdy mamy nawyki zapożyczone z innych języków programowania.
Autor David Mertz prezentuje konkretne i zwięzłe przykłady rozmaitych nieporozumień, pułapek i złych nawyków.
Wyjaśnia, dlaczego niektóre praktyki są lepsze od innych, bazując na swoim ponad 25-letnim doświadczeniu jako uznany członek społeczności Pythona. Rozdziały ułożone są w kolejności rosnącej według stopnia zaawansowania, a każdy z nich szczegó-łowo omawia powiązane grupy pojęć.
Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz pracę z Pythonem, czy też jesteś doświadczonym deweloperem przesuwającym granice swojego kodu w Pythonie.
Ta książka jest dla każdego, kto chce być bardziej pythoniczny pisząc lepszy kod w języku Python.
Dr David Mertz od ponad 25 lat jest członkiem społeczności Pythona i uczył Pythona naukowców, deweloperów z doświadczeniem w innych językach, a także początkujących programistów. David przez sześć lat był dyrektorem organizacji Python Software Foundation (PSF) i nadal przewodniczy lub należy do różnych grup roboczych PSF.
Jest autorem kilku książek technicznych i wygłaszał wykłady na licznych międzynarodowych konferencjach programistycznych.
„Moje wysokie oczekiwania wobec tej wciągającej książki o Pythonie zostały przekroczone: oferuje ona mnóstwo cennych informacji dla średnich i zaawansowanych programistów pozwalając im udoskonalić swoje umiejętności w Pythonie, ob-szernie dzieli się cennym doświadczeniem związanym z wykorzystywaniem i nauczaniem języka, a przy tym jest zwięzła, łatwa w czytaniu i pisana stylem konwersacyjnym.
    Alex Martelli

Używaj właściwego rodzaju pętli w Pythonie
Poznaj tajniki obiektów zmiennych i niezmiennych
Uzyskaj porady od ekspertów w celu uniknięcia kłopotów w Pythonie
Zbadaj zaawansowane tematy dotyczące Pythona
Poruszaj się po „atrakcyjnych uciążliwościach”, które istnieją w Pythonie
Poznaj najbardziej przydatne struktury danych w Pythonie i dowiedz się, jak uniknąć ich niewłaściwego wykorzystywania
Unikaj błędów związanych z bezpieczeństwem
Poznaj podstawy obliczeń numerycznych, w tym liczby zmiennoprzecinkowe i numeryczne typy danychych

David Mertz
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: