Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 2

Autor: Włodzimierz Starosolski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301231071
Numer wydania: Wydanie XVII
Data premiery: 21.05.2024
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 900
Tom 2. wydanie 17. Konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2 i norm związanych jest nową wersją tego podręcznika, znacznie rozbudowaną ... Zobacz cały opis

Tom 2. wydanie 17. Konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2 i norm związanych jest nową wersją tego podręcznika, znacznie rozbudowaną i uwspółcześnioną we wszystkich rozdziałach. Ogółem przybyło 209 rysunków, 13 tablic a objętość tomu zwiększyła się do 900 stron druku.

W tomie tym omówiono kształtowanie, obliczanie i konstruowanie a także wyniki badań wszelkiego rodzaju stropów krzyżowo zbrojonych, płaskich stropów płytowo-słupowych oraz stropów gęstożebrowych a także balkonów, logii i schodów. Przedstawiono zarówno klasyczne metody obliczania, jak i szeroko ujęte zalecenia dotyczące obliczeń wspomaganych programami komputerowymi. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach z nim związanych. Normy europejskie (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z omówienia zaleceń dotychczasowych norm polskich (PN). Przedstawiono zarówno tradycyjne, jak i współczesne sposoby konstruowania i zbrojenia omawianych elementów.

Obecnie na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1, 3–6) obejmujące kształtowanie, obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych jak i prefabrykowanych.

Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów budowlanych.

Włodzimierz Starosolski
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: