Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 5

Autor: Włodzimierz Starosolski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301234928
Numer wydania: Wydanie 2
Data premiery: 26.07.2024
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 964
Tom 5. wydanie 2. Konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2 i norm związanych jest nową, uwspółcześnioną i rozszerzoną wersją tego ... Zobacz cały opis

Tom 5. wydanie 2. Konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2 i norm związanych jest nową, uwspółcześnioną i rozszerzoną wersją tego podręcznika. Ogółem bieżące wydanie tomu 5. liczy 1087 rysunków i 964 stron druku.

Tom 5. poświęcono różnego typu elementom prętowym. Szeroko opisano tu różnego rodzaju konstrukcje szkieletowe monolityczne i prefabrykowane. Przedstawiono zasady kształtowania ustrojów, ich połączeń oraz stężeń. Podano sposoby obliczania zarówno całych konstrukcji, jak i detali. Wiele uwagi poświęcono konstruowaniu połączeń elementów prefabrykowanych. Następny rozdział obejmuje wiązary dachowe żelbetowe i sprężone, zarówno dawne, jak i współczesne – ich kształtowanie, obliczanie i konstruowanie. Kolejny dotyczy belek podsuwnicowych żelbetowych i sprężonych i ujmuje nie tylko kształtowanie, obliczanie i konstrukcję belek, ale także szczegóły oparcia i łączenia szyn. Ostatni rozdział poświęcono konstrukcjom łukowym prętowym i powłokowym, głównie w odniesieniu do przekryć dachowych. Przedstawiono rozwiązania tradycyjne i współczesne, ich obliczanie oraz konstruowanie.

Publikacja podaje zalecenia i metody obliczeniowe zgodne z Eurokodem 2 i normami z nim związanymi, przedstawiono również zalecenia wcześniejszych norm, zarówno polskich (PN), jak i zagranicznych.

Tom 5. to kolejny z serii podręczników przeznaczonych zarówno dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku budownictwo, jak i dla praktykujących inżynierów – projektantów i wykonawców.

Włodzimierz Starosolski
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: