Mosty stalowe

Autor: Henryk Zobel, Thakaa Al-Khafaji
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301231095
Numer wydania: Wydanie 1
Data premiery: 31.01.2024
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1190
W książce zawarto aktualny stan wiedzy na temat mostów stalowych. Przedstawione zostały zasady kształtowania, konstruowania, a także analizy ... Zobacz cały opis

W książce zawarto aktualny stan wiedzy na temat mostów stalowych. Przedstawione zostały zasady kształtowania, konstruowania, a także analizy statycznej, dynamicznej i wytrzymałościowej z uwzględnieniem sposobu zapewnienia trwałości. Zaprezentowano również procedury obliczeniowe oparte na Eurokodach i scharakteryzowano modele obciążeń normowych, wybierając z norm tylko te, które bezpośrednio dotyczą mostów. Uwzględnione zostały również inne przepisy obowiązujące w tej materii w Polsce, jak na przykład wprowadzone w latach 2022–2023 Wzorce i Standardy w Budownictwie Drogowym.

Książka skierowana jest do jest do wszystkich uczestników budowlanego procesu inwestycyjnego w odniesieniu do mostów, tj. projektantów i wykonawców, inwestorów, służb nadzoru oraz służb zajmujących się utrzymaniem tych obiektów. Będzie również cennym podręcznikiem dla studentów wydziałów inżynierii lądowej oraz uczniów budowlanych szkół średnich, ze szczególnym wskazaniem specjalizacji „Mosty i budowle podziemne”.

Henryk Zobel
Thakaa Al-Khafaji
Punkt DHL Parcelshop 0 zł
Firma kurierska 0 zł
Kurier Inpost 0 zł
Paczkomaty Inpost 0 zł
Firma kurierska DHL 0 zł