Biochromatografia

Autor: Joanna Kałużna-Czaplińska, Zygfryd Witkiewicz, Waldemar Wardencki, Irena Malinowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301236557
Numer wydania: Wydanie 1
Data premiery: 16.07.2024
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278
Biochromatografia to publikacja w której omówiono wykorzystanie chromatografii do takich właśnie analiz w zakresie nauk omicznych, ... Zobacz cały opis

Biochromatografia to publikacja w której omówiono wykorzystanie chromatografii do takich właśnie analiz w zakresie nauk omicznych, szczególnie w metabolomice, proteomice i lipidomice. Opisano w niej techniki chromatograficzne przydatne do badania różnych rodzajów materiału biologicznego. Scharakteryzowano mechanizmy rozdzielania w poszczególnych technikach oraz nowoczesne rozwiązania aparatów stosowanych w bioanalizach. Znaczną uwagę poświęcono aparaturze chromatograficznej, szczególnie do chromatografii cieczowej z uwzględnieniem nowoczesnych kolumn chromatograficznych. Ważny jest opis połączenia chromatografów ze spektrometrami mas i ruchliwości jonów, które w takich połączeniach umożliwiają wykonywanie bardzo skomplikowanych analiz, nawet składników pojedynczych komórek. Dużo uwagi poświęcono przygotowaniu próbek, które w przypadku analizy biomateriałów wymaga szczególnej staranności i stosowania szczególnych procedur. Publikacja zawiera także opis roli chromatografii w badaniu biodostępności substancji biologicznie aktywnych i ich aktywności, np. ich aktywności antyoksydacyjnej, oddziaływań z receptorami komórkowymi i inhibicji enzymów.

Biochromatografia przeznaczona jest dla studentów kierunków studiów, w których programach zawarte są zagadnienia związane z chromatograficzną analizą substancji biologicznie aktywnych. Do kierunków tych należą np. biologia, biochemia, biotechnologia, farmacja, biomedycyna i przetwórstwo żywności. Książka będzie również pomocna pracownikom wyższych uczelni oraz pracującym w różnego rodzaju laboratoriach, w których wykonuje się analizy biochromatograficzne.

Joanna Kałużna-Czaplińska
Zygfryd Witkiewicz
Waldemar Wardencki
Irena Malinowska
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: