Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty

Autor: Steven A. Safren, Susan E. Sprich, Carol A. Perlman, Michael W. Otto
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 9788382581515
Data premiery: 15.06.2024
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny: Mastering Your Adult ADHD: A Cognitive-Behavioral Treatment Program, Therapist Guide
Ilość stron: 176
Przekład: Agnieszka Pałynyczko-Ćwiklińska
Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie Podręcznik zawiera omówienie programu terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z ... Zobacz cały opis

Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie

Podręcznik zawiera omówienie programu terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi u osób dorosłych. ADHD, z charakterystyczną dla niego triadą objawów w postaci nadruchliwości, nadmiernej impulsywności i problemów z koncentracją, może zakłócać życie osoby dorosłej równie mocno jak życie dziecka. Dlatego tak istotne jest odpowiednio dobrane leczenie.

Program obejmuje 12 sesji, z których każda dotyczy innego problemu utrudniającego osobom z ADHD funkcjonowanie na co dzień. Składają się nań moduły poświęcone planowaniu i organizacji, radzeniu sobie z zaburzeniami uwagi, myśleniu adaptacyjnemu i prokrastynacji. Przejrzysty układ pozwala pracować z klientem kolejno nad poszczególnymi trudnościami. Ostatnia sesja jest poświęcona utrwaleniu poznanych strategii i umiejętności w celu zapobiegania nawrotom objawów i podtrzymaniu korzyści wypracowanych w terapii. Elementy dialogu motywującego służą wzmacnianiu motywacji klienta do zmiany.

W drugim wydaniu podręcznika poszczególne komponenty programu zostały zaktualizowane na podstawie doświadczeń jego twórców i badaczy oraz uzupełnione o najnowsze strategie poznawczo-behawioralne. W programie wykorzystano nowoczesne technologie i uwzględniono dodatkowe strategie pomocne w organizacji i planowaniu. Podczas opcjonalnych sesji z partnerem osoby z ADHD większy nacisk położono na edukację na temat zaburzenia, co pozwala złagodzić trudności w związku.

Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik dla klienta, który zawiera omówienie umiejętności rozwijanych w trakcie terapii oraz wszystkie niezbędne formularze.

Steven A. Safren
Susan E. Sprich
Carol A. Perlman
Michael W. Otto
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: