Psychomotoryka Rozwijanie inteligencji, kreatywności, rezyliencji i mądrości Nowe formy edukacji Ponad 70 zajęć i scenariuszy psychomotorycznych

Autor: Jolanta Majewska, Andrzej Majewski
Wydawnictwo: Harmonia
ISBN: 9788383090047
Numer wydania: 1
Data premiery: 2022-06-14
Format: 235mm x 165mm
Ilość stron: 228
Wiele trudności dzieci można pokonać, wprowadzając odpowiednie ćwiczenia ruchowe. Psychomotorykałączy przeżycia emocjonalno-psychiczne ze ... Zobacz cały opis

Wiele trudności dzieci można pokonać, wprowadzając odpowiednie ćwiczenia ruchowe. Psychomotorykałączy przeżycia emocjonalno-psychiczne ze zdolnościami motorycznymi, percepcją i doświadczeniami, dlatego wykazuje szczególną skuteczność w pracy nad:

- problemami z koordynacją ruchową,

- zaburzeniami procesów uczenia się,

- trudnościami wychowawczymi,

- zwiększeniem koncentracji uwagi.

Psychomotoryka pozwala dzieciom nabrać pewności siebie, uczy empatii oraz pomaga kształtować umiejętności społeczne, kreatywność i odporność psychiczną (rezyliencję). Autorzy – cenieni specjaliści z zakresu terapii psychomotorycznej – przystępnie omawiają założenia oraz cele metody i proponują ponad 70 zajęć i scenariuszy do natychmiastowego wykorzystania przez rodziców, nauczycieli i terapeutów.

Książka Jolanty i Andrzeja Majewskich to pasjonujące wprowadzenie do zasad i form psychomotoryki, ale też zajmująca narracja, z której można dowiedzieć się m.in., dlaczego Einstein nigdy nie nauczył się angielskiego, jak rozmawiać z dziećmi, aby nas słuchały, i w jaki sposób można kształtować rozwój kognitywno-emocjonalny poprzez psychomotoryczną ofertę ruchową.

Jolanta Majewska
Andrzej Majewski
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: