Skrypt logopedyczny z obrazkowym formularzem do badania mowy kontrolowanej

Autor: Maciej Kloc
Wydawnictwo: Harmonia
ISBN: 9788383091228
Data premiery: 2023-08-17
Format: 303mm x 215mm
Ilość stron: 104
Skrypt logopedyczny to książka skierowana do logopedów, studentów logopedii, a także nauczycieli chcących pogłębić swoją wiedzę z ... Zobacz cały opis

Skrypt logopedyczny to książka skierowana do logopedów, studentów logopedii, a także nauczycieli chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny. Zawiera zbiór najważniejszych informacji dotyczących organizacji diagnozy i terapii logope­dycznej, a także formularz obrazkowy do badania mowy kontrolowanej.

Zamierzeniem autora było stworzenie publikacji, która zawiera podstawy teorii pracy logopedycznej, ale przede wszystkim jest źródłem praktycznych informacji. Wiadomości są uporządkowane w sposób przejrzysty, co ułatwia ich wykorzystanie przez każdego logopedę oraz osobę interesującą się omawianym tematem. Dzięki lekturze skryptu nawet początkujący terapeuta szybko przyswoi podstawowe zasady pracy z pacjentem.

Na marginesach książki umieszczono hasła, do których odnoszą się poszcze­gólne akapity. Zabieg ten ma ułatwić korzystanie z publikacji, czyniąc ją bardziej przejrzystą. Dzięki temu czytelnik w łatwy sposób może szybko znaleźć potrzebne informacje, m.in. dotyczące:

  • wczesnej interwencji logopedycznej
  • wystroju gabinetu logopedycznego
  • częstotliwości spotkań pacjenta z logopedą
  • planowania terapii według kolejności rozwojowej pojawiania się głosek
  • roli ćwiczeń usprawniających artykulatory i słuchowych w terapii logopedycznej
  • gradacji metod wywoływania głosek
  • terapii głoski [š] i [r] przed 7. rokiem życia.

Do podręcznika dołączono formularz do badania mowy kontrolowanej – test odpowiedni zarówno do pierwszego badania mowy, jak i diagnozy na późniejszych etapach terapii (diagnoza weryfikacyjna) w takich instytucjach, jak przedszkola i szkoły powszechne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz prywatne gabinety logopedyczne. Przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci w wieku 4–10 lat w normie intelektualnej.

Maciej Kloc
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: