Terapia traumy Teoria i praktyka terapii opartej na dowodach

Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Harmonia
ISBN: 9788377440827
Numer wydania: 1
Data premiery: 2020-08-24
Format: 242mm x 170mm
Ilość stron: 560

Terapia traumy. Teoria i praktyka terapii opartej na dowodach

Znaczący postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich


... Zobacz cały opis
Powiadom


Terapia traumy. Teoria i praktyka terapii opartej na dowodach

Znaczący postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w badaniach nad stresem traumatycznym, świadczy o rozległości tej dziedziny oraz wizji naukowców wywodzących się z wielu różnych tradycji. Dzięki spektakularnemu poszerzeniu wiedzy i teorii na temat symptomów, diagnoz, leczenia oraz poznawczych i behawioralnych podstaw zaburzeń związanych z traumą znacznie poprawiły się nasze możliwości prowadzenia skupionych na traumie terapii opartych na dowodach. W książce tej staraliśmy się przybliżyć klinicystom zajmującym się leczeniem osób dotkniętych traumą ideę zintegrowanej terapii traumy, która czerpie z aktualnych osiągnięć naukowych i doświadczeń klinicznych związanych z tym tematem.

Recenzja
To książka dla tych, którzy podejmują głęboką refleksję nad istotą pracy terapeutycznej z klientami, dla których spotkanie z klientem jest inspiracją do zadawania nowych pytań i poszukiwania odpowiedzi. Ta książka odwołuje się nie tylko do współczesnych osiągnięć z dziedziny psychotraumatologii, ale również przypomina o tym co stanowi istotę procesu terapeutycznego- „podchodzenia z otwartym umysłem do słuchania ofiar traumy”, które stanowi „wyzwanie, źródlo ekscytacji i odkryć” ( Lindy,2015). Kolejne rozdziały sygnowane nazwiskami znanych naukowców, psychiatrów i terapeutów są niczym przystanki na terapeutycznej ścieżce - od konceptualizacji terapii, oceny klinicznej klienta poprzez wspieranie procesów zdrowienia i wypracowywanie sensu życia po traumie po promowanie pozytywnej jakości życia po urazie. W czwartej części „Terapii Traumy” Czytelnik ma szansę zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi specyfiki terapii PTD i zaburzeń współwystępujących takich jak nadużywanie substancji psychoaktywnych, chroniczny ból, pourazowe uszkodzenie mózgu czy deficyty neurologiczne.

Niekwestionowanym walorem książki są opisy przypadków z łatwo przyswajalnym komentarzem odnoszącym się do badań naukowych i terapii opartych na dowodach.

Gorąco zachęcam do lektury!
dr n. med. Dorota Merecz-Kot

Opracowanie zbiorowe
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: