Jak zacząć inwestować?

Autor: Michał Walendowicz
Wydawnictwo: MT Biznes
Kod: MT24017
ISBN: 9788382314649
Numer wydania: 1
Data premiery: 16.02.2024
Format: 158 mm x 235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 332
Znajdź skuteczną strategię inwestycyjną dopasowaną do twojej osobowości Zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich pierwszych ... Zobacz cały opis

Znajdź skuteczną strategię inwestycyjną dopasowaną do twojej osobowości

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich pierwszych pieniędzy? Jesteś początkującym inwestorem? A może już od lat pomnażasz własne oszczędności? Wszystko jedno, na jakim etapie swojej finansowej podróży jesteś, o jej sukcesie lub porażce zdecydują twoje EMOCJE. A tych w inwestowaniu nie brakuje!

Nasze uprzedzenia dotyczące pieniędzy, silne emocje związane ze stratami, sprzeczne komunikaty z rynku oraz brak jasnego celu i strategii̶ to wszystko utrudnia efektywne inwestowanie i sprawia, że większość inwestorów w długim terminie osiąga wyniki niższe od szerokiego rynku. Co więcej, sam proces inwestowania zamiast sprawiać radość, dla wielu inwestorów jest bardzo stresującym doświadczeniem. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i co możesz z tym zrobić?

Ta książka pomoże ci:

- lepiej poznać siebie jako inwestora

- pokonać uprzedzenia dotyczące inwestowania i pieniędzy

- określić swój cel oraz motywujący i dostosowany do ciebie plan jego realizacji

- stworzyć własną strategię inwestycyjną

- wdrożyć odpowiednie nawyki finansowe

- nauczyć się rozpoznawać i kontrolować emocje towarzyszące inwestowaniu

- uodpornić się na komunikaty z rynku

- wzmocnić swoją psychikę pod kątem inwestycji

- nauczyć się rozpoznawać i kontrolować to, na co masz wpływ inwestując.

Ten napisany prostym i zrozumiałym językiem poradnik oparto na badaniach najwybitniejszych psychologów i naukowców zajmujących się psychologią inwestowania i dostosowano do realiów polskiego inwestora, bazując na bogatych doświadczeniach autora i licznych przykładach.

Michał Walendowiczrozprawia się z najpopularniejszymi wśród Polaków uprzedzeniami dotyczącymi pieniędzy i inwestowania, w tym m.in.: brakiem pieniędzy, wiedzy czy zaufania do instrumentów inwestycyjnych lub bardzo znanym stwierdzeniem „pieniądze szczęścia nie dają”.

Michał Walendowicz – z wykształcenia ekonomista. Studiował metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH w Warszawie i na uniwersytecie w Osnabrück. Ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania oraz MBA Innovation and Data Analysis SWPS & Woodbury School of Business . Od 2010 roku pracuje w instytucjach finansowych. Obecnie w NN Group International pełni funkcję lidera do spraw relacji z klientami. Autor książek Finansowa podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej i ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz lokalnie. Kompleksowy przewodnik dla polskiego inwestora oraz założyciel bloga finansowapodroz.eu. Prywatnie od kilkunastu lat z sukcesem buduje wolność finansową swojej rodziny, inwestując na rynku akcji, nieruchomości, obligacji i metali szlachetnych.

Michał Walendowicz
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł
Nasi klienci wybrali także