Końcówki szachowe

Autor: Paul Keres
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
ISBN: 9788381510127
Numer wydania: 1
Data premiery: 2024-04-17
Format: 205mm x 142mm
Ilość stron: 386
Końcówka jest tym etapem partii, w którym chodzi o przekształcenie w wygraną przewagi zdobytej w grze środkowej albo ... Zobacz cały opis

Końcówka jest tym etapem partii, w którym chodzi o przekształcenie w wygraną przewagi zdobytej w grze środkowej albo nawet już w debiucie. Tu każdy błąd może przesądzić o wyniku walki i rzadko nadarza się szansa na jego naprawienie.

Oto książka niezbędna dla każdego szachisty, napisana przez jednego z najwybitniejszych arcymistrzów w historii. Keres nie omawia tu wszystkich znanych w teorii pozycji w grze końcowej, tylko analizuje najważniejsze typy końcówek, które można uznać za punkt wyjścia tych bardziej złożonych. Rozpatruje je bardzo szczegółowo, przedstawiając przy tym podstawowe zasady prawidłowego rozgrywania końcówek, których znajomość przyda się na pewno każdemu graczowi. Co ważne, Autor nie skupia się na wskazywaniu najlepszych ruchów w danych pozycjach. Raczej objaśnia te pozycje w taki sposób, by naprowadzić czytelnika na właściwe rozwiązania i nauczyć go samodzielnego znajdowania w nich najsilniejszych kontynuacji na szachownicy.

Paul Keres (1916–1975), wybitny estoński szachista, zwany Księciem Szachów. W latach 1937–1965 należał do ścisłej czołówki największych szachistów świata. Sześciokrotnie brał udział w Turnieju Kandydatów, wyłaniającym pretendenta do walki o tytuł mistrza świata, pięciokrotnie zdobył w nim drugie miejsce. 

Paul Keres
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: