Wypalenie zawodowe

Autor: Joanna Karpeta
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 9788382581492
Numer wydania: wydanie 2
Data premiery: 15.06.2024
Format: 145 mm x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 280
Kiedy ludzie zaczynają odczuwać wypalenie zawodowe i są na jego wczesnym etapie, potrzebują konkretnych wskazówek, co zrobić, by ... Zobacz cały opis
Powiadom

Kiedy ludzie zaczynają odczuwać wypalenie zawodowe i są na jego wczesnym etapie, potrzebują konkretnych wskazówek, co zrobić, by powstrzymać ten proces. […] I o tym jest moja książka – o profilaktyce.

  • Czy na myśl o poniedziałku zaczyna cię boleć brzuch?
  • Czy już w niedzielne popołudnie pogarsza ci się nastrój?
  • Czy tylko w weekendy czujesz, że żyjesz?
  • Czy inni zauważają u ciebie spadek energii i zmiany w zachowaniu?

Jeśli tak, to szybko zacznij działać, ponieważ najprawdopodobniej masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego. To stan, w którym praca – do tej pory wykonywana z zadowoleniem – nie daje satysfakcji, coraz bardziej męczy, zniechęca i wyczerpuje fizycznie oraz psychicznie. Na szczęście na wczesnym etapie tego procesu możesz zrobić naprawdę wiele, aby go zahamować i uniknąć dalszych negatywnych konsekwencji. Pamiętaj: wypalenie zawodowe jest jak grypa – może dotknąć każdego. Warto zatem wiedzieć, jak się przed nim chronić.

Joanna Karpeta – coach, trenerka biznesu, specjalistka w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych – sama doświadczyła wypalenia zawodowego, dlatego postanowiła pomóc innym go uniknąć. Udało jej się w sposób niezwykle zrozumiały i zarazem interesujący połączyć teorię z praktyką.

W książce poznajemy sześcioro bohaterów różnych profesji, którzy zmagają się z pierwszymi objawami wypalenia zawodowego. Na ich przykładzie dowiadujemy się, na czym ono polega, jak mu przeciwdziałać, jak sobie z nim poradzić, jak postępować w sytuacjach kryzysowych i co zrobić, by odzyskać radość z pracy.

Każdy rozdział kończy się cenną lekcją dla czytelnika, która zawiera najważniejsze tezy oraz konkretne rady i ćwiczenia. Dzięki nim możesz przenieść doświadczenia bohaterów do własnego życia i – stosując się do podanych wskazówek – poprawić jego jakość. Każdy rozdział jest poświęcony innemu tematowi, dzięki czemu łatwo znajdziesz odpowiednią inspirację. Skorzystaj z tej skarbnicy wiedzy, rad i wskazówek, aby praca nigdy nie stała się dla ciebie źródłem frustracji.

Joanna Karpeta
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: