Matma dla rodziców. Mniej cierpienia, więcej liczenia

Autor: Rob Eastaway, Mike Askew
Wydawnictwo: Mamania
ISBN: 9788367817738
Numer wydania: 1
Data premiery: 2023-11-08
Format: 205mm x 140mm
Ilość stron: 368
„Pomożesz mi z matmą?”. To pytanie wywołuje dreszcz przerażenia u wielu rodziców. Nie pamiętamy za wiele ze szkoły, nie rozumiemy ... Zobacz cały opis

„Pomożesz mi z matmą?”. To pytanie wywołuje dreszcz przerażenia u wielu rodziców. Nie pamiętamy za wiele ze szkoły, nie rozumiemy matematyki, a poza tym „za moich czasów inaczej tego uczyli”.

„Matma dla rodziców” to książka dla tych, którzy chcą i potrzebują pomóc dzieciom w nauce matematyki. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia pojęcia matematyczne, rozwiewa obawy rodziców i pokazuje, że matematyka może być interesująca i zabawna.

• Czy wiesz, dlaczego dzieci czasem myślą, że 3 + 3 = 8 a 6000 to o jeden więcej niż 5099?

• Jak można wykorzystać osie liczbowe i macierze, aby coś szybko policzyć?

• W co grać, żeby ćwiczyć myślenie matematyczne?

Autorzy pokazują, jak rozwijać umiejętności matematyczne w codziennych sytuacjach życiowych, takich jak zakupy, gotowanie czy budowanie. Nie tylko tłumaczą koncepty matematyczne, ale i pokazują, jak przydają się one w codziennym życiu.

Rob Eastaway: napisał kilka bestsellerów łączących matematykę z życiem codziennym. Regularnie występuje w audycjach radiowych i wygłasza wykłady o matematyce w całej Wielkiej Brytanii dla publiczności w każdym wieku, od teatru Royal Exchange po więzienie Pentonville.

Mike Askew jest profesorem specjalizującym się w edukacji w zakresie szkoły podstawowej na Uniwersytecie Monash w Melbourne. Był profesorem edukacji matematycznej w King’s College na Uniwersytecie Londyńskim. Obecnie prowadzi badania, wykłada i pisze na temat nauczania i uczenia się podstaw matematyki. Opublikował wiele sprawozdań, artykułów i wytycznych dla nauczycieli i jest cenionym wykładowcą konferencyjnym. Jest też utalentowanym magikiem.

Rob Eastaway
Mike Askew
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: