Ocalić Ofelię. Jak troszczyć się o dorastające dziewczęta

Autor: Mary Pipher, Sara Pipher-Gilliam
Wydawnictwo: Mamania
ISBN: 9788367216289
Numer wydania: 1
Data premiery: 2022-10-19
Format: 205mm x 140mm
Ilość stron: 400
Jakie są współczesne dziewczyny? Czym się różnią od swoich poprzedniczek, z jakimi wyzwaniami się zmagają? Jak pomóc nastolatce ... Zobacz cały opis

Jakie są współczesne dziewczyny? Czym się różnią od swoich poprzedniczek, z jakimi wyzwaniami się zmagają? Jak pomóc nastolatce wyrosnąć na silną i pewną siebie kobietę, której będzie się po prostu dobrze żyło w społeczeństwie i z samą sobą?

Pierwsze wydanie swojej kultowej książki Mary Pipher, psycholożka i profesorka zajmująca się wpływem kultury na zdrowie psychiczne, napisała w 1994 roku. Od tamtego czasu nasze społeczności zmieniły się w nieprawdopodobnie szybki sposób, a rzeczywistość podlega przemianom, za którymi niełatwo nadążyć. Do współtworzenia nowego wydania „Ocalić Ofelię” prof. Pipher zaprosiła zatem swoją córkę Sarę. W oparciu o dane naukowe, doświadczenie zawodowe i osobiste, autorki szukają odpowiedzi na pytania, jak:

– wzmacniać poczucie własnej wartości u dorastających dziewcząt

– pomóc im ukształtować ich tożsamość

– ocalić ich wyjątkową wartość

– pomóc im tworzyć trwałe związki z innymi.

Pipher i Gilliam badają wpływ mediów społecznościowych na rozwój współczesnych nastolatek i analizują rosnące znaczenie aktywizmu społecznego w ich życiu. Pokazują, jak istotna stała się dla nich akceptacja różnorodności i niezgoda na utrwalanie nierówności społecznych. Dzięki połączeniu wnikliwych badań i rzeczywistych przykładów naświetlają wyzwania, przed którymi stoją nasze córki, uczennice, koleżanki naszych synów i małe sąsiadki.

Mary Pipher
Sara Pipher-Gilliam
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł