Jan Ullrich. O tym, który mógł być najlepszy

Autor: Daniel Friebe
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788383300115
Numer wydania: 1
Data premiery: 2023-06-23
Format: 205mm x 140mm
Ilość stron: 560
W 1997 roku Jan Ullrich przebojem wdarł się na kolarskie salony, demolując rywali na pierwszym górskim etapie Tour de France. Jego występ ... Zobacz cały opis

W 1997 roku Jan Ullrich przebojem wdarł się na kolarskie salony, demolując rywali na pierwszym górskim etapie Tour de France. Jego występ był tak niesamowity, że wstrząsnął całym sportowym światem. Gazety okreś­liły Ullricha mianem „nowego giganta”. Tamtą edycję Tour de France wygrał z przewagą niemal dziesięciu minut, co uznano wówczas za pokoleniową zmianę warty w kolarstwie. Zgodni byli wszyscy: Jan Ullrich jest przyszłością tego sportu.

Bardzo szybko okrzyknięto go najpopularniejszym niemieckim sportowcem wszech czasów, a jego rywalizacja z Lance’em Armstrongiem zdefiniowała najbardziej kontrowersyjne lata Tour de France. Daniel Friebe, który jest także autorem znakomitej biografii Eddy’ego Merckxa Kanibal, wyruszył na poszukiwania człowieka, o którym w 1997 roku mówiono, że zdominuje kolarstwo na długie lata, a któremu nigdy się to nie udało.

To porywająca opowieść o oczekiwaniach, którym nie da się sprostać, wrażliwości psychicznej i fizycznej, skutkach trudnego dzieciństwa, zepsutym moralnie sporcie, dopingu, uzależnieniach oraz jednym, konkretnym rywalu, którym był Lance Armstrong. A także o tym, jak wszystkie te elementy mogą zmienić przeznaczenie człowieka.

To poruszająca historia wielkich wzlotów i upadków, a istotny udział ma w niej sam… Lance Armstrong.

Tomasz Czernich, Interia Sport

Po 25 latach odkrywamy, kim był człowiek, który wszystkie swoje sukcesy zawdzięcza dopingowi.

Marek Bala, Naszosie.pl

Jedna z najbardziej tajemniczych i tragicznych postaci peletonu.

Adam Probosz, Turdetur

***

Daniel Friebe nie miał łatwego zadania. Jan Ullrich nie jest bowiem postacią jednoznaczną: choć osiągnął kolarski szczyt, presja i ciężar odpowiedzialności strąciły go w otchłań. To poruszająca historia wielkich wzlotów i upadków, a istotny udział ma w niej sam… Lance Armstrong – rywal „Kaisera”, który lata po zakończeniu kariery wyciągnął do Ullricha pomocną dłoń.

Tomasz Czernich, Interia Sport

Miał być ikoną niemieckiego kolarstwa, to przecież jedyny zwycięzca Tour de France z tego kraju. Jego pojedynki z Armstrongiem elektryzowały cały świat. Po 25 latach odkrywamy, kim był człowiek, który wszystkie swoje sukcesy zawdzięcza dopingowi.

Marek Bala, Naszosie.pl

Wychowanek twardej i bezwzględnej NRD-owskiej szkoły sportu. Jedna z najbardziej tajemniczych i tragicznych postaci peletonu. Kolarz, który znalazł się we właściwym miejscu, ale w niewłaściwym czasie.

Adam Probosz, Turdetur

BIOGRAM

Daniel Friebe

Jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych brytyjskich dziennikarzy zajmujących się kolarstwem. Relacjonował już 14 wyścigów Tour de France. Publikował teksty dla takich mediów, jak „Daily Telegraph”, „Sunday Telegraph”, „SPIN World Cricket Monthly”, Channel 4, „Test Match Magazine”, „Outdoor Fitness” i „FourFourTwo”.

Daniel Friebe
Firma kurierska DHL od 13 zł
Punkt DHL Parcelshop od 13 zł
Firma kurierska od 13 zł
Kurier Inpost od 13 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Darmowa dostawa od 149 zł