Ostatni szef. Prawdziwa historia najpotężniejszego przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce

Autor: Douglas Century
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324092406
Numer wydania: 1
Data premiery: 2023-06-14
Format: 205mm x 140mm
Ilość stron: 416
Historia ostatniego szefa prawdziwej rosyjskiej mafii w Ameryce.„Nie powinienem dziś żyć”– zaczyna swoją opowieść Borys ... Zobacz cały opis

Historia ostatniego szefa prawdziwej rosyjskiej mafii w Ameryce.

„Nie powinienem dziś żyć”– zaczyna swoją opowieść Borys „Biba” Nayfeld, twórca przestępczego imperium, które swoim zasięgiem obejmowało niemal cały świat. Opuszczony przez rodziców nastolatek z Homla w Związku Radzieckim trafił za chuligaństwo do kolonii karnej na Syberii. Nikt nie mógł przypuszczać, że właśnie tam zacznie się droga, która doprowadzi go do miasta największych możliwości: Nowego Jorku. Aponieważ nie miał nic do stracenia, był gotów na wszystko.

Witajcie po ciemnej stronie amerykańskiego snu.

Nayfeld rzucił wyzwanie zarówno FBI bezradnemu wobec jego finansowych przekrętów, jak i włoskiej mafii, która nigdy nie miała tak brutalnej i bezwzględnej konkurencji jak Rosjanie. A kiedy postanowił poszerzyć pole działania, sprzymierzył się z mafijnym bossem Ricardo Fanchinim – pierwszym gangsterem na globalną skalę, który… urodził się w Katowicach jako Marian Kozina. Dzięki tej spółce Warszawa stała się centrum przerzutu heroiny z Bangkoku do Ameryki.

Ostatni szef to zaskakująca opowieść o chciwości, przemocy i zdradzie.

„Fascynująca, krwawa i niesamowita historia Biby – inteligentnego, charyzmatycznego i brutalnego gangstera ze Wschodu, który wdarł się na szczyt nowojorskiego półświatka.”

Filip Czerwiński, Mafia PL

„Nie ma brutalniejszej organizacji przestępczej niż rosyjska mafia. Ta książka to wielka sprawa: zniewalająca, przypakowana, wciągająca i skazana na listy bestsellerów”

agent specjalny ATF William Queen

„Olśniewająca i przesiąknięta krwią biografia”

„The Telegraph”

„Fascynująca i wciągająca historia prawdziwego drania”

„Kirkus Review”

Douglas Century
Firma kurierska DHL od 13 zł
Punkt DHL Parcelshop od 13 zł
Firma kurierska od 13 zł
Kurier Inpost od 13 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Darmowa dostawa od 149 zł