Założyciele. Historia PayPala i przedsiębiorców, który tworzyli Dolinę Krzemową

Autor: Jimmy Soni
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788382109078
Numer wydania: 1
Data premiery: 2024-06-05
Format: 222mm x 153mm
Ilość stron: 624
NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU według „New Yorkera”.Wybór redakcji „New York Timesa” i „Financial Times”.FINALISTA NAGRODY SABEW BEST IN ... Zobacz cały opis

NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU według „New Yorkera”.

Wybór redakcji „New York Timesa” i „Financial Times”.

FINALISTA NAGRODY SABEW BEST IN BUSINESS BOOK.

Mówili im, że to nie wypali, że nikt nie będzie z tego korzystał, bo nie ma zapotrzebowania na rynku. Ale robili swoje. I wdrożyli od podstaw wielką innowację, bez której internet nie byłby tym, czym jest dziś. Stworzyli PayPala.

Porywający opis firmy i żywy portret maniaków, którzy umożliwili jej błyskawiczny rozwój. Napędzała ich energia, nieszablonowe myślenie i parcie pod prąd. To opowieść o pasji młodych startuperów, którzy zdominowali i zrewolucjonizowali świat. Dali szybko rozwijające się cyfrowe start-upy, koncepcje walut bezgotówkowych czy mobilne przelewy pieniężne.

Od szalonych idei do wielkich marek. Dzięki założycielom PayPala mamy dziś takich gigantów jak Tesla, X, Facebook, Google, YouTube, Yelp, SpaceX czy LinkedIn.

Wielokrotnie nagradzany autor i biograf Jimmy Soni bada burzliwe początki firmy PayPal. Przeprowadził setki wywiadów, przeanalizował tysiące stron wewnętrznych materiałów i pokazuje, jak 20 lat temu zasiano ziarno tego, co kształtuje nasz dzisiejszy świat.

***

Fascynująca lektura, od której nie można się oderwać… Niezastąpiony przewodnik po świecie współczesnych innowacji i przedsiębiorczości.

Walter Isaacson, autor bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa

Korporacyjne intrygi, wybryki w miejscu pracy, przełomowe innowacje i pierwszo­rzędne kujony. Mieszanka ambicji, rywalizacji, sprytu i szczęścia sprawiła, że PayPal to pierwsze prawdziwe success story z Doliny Krzemowej.

„The Wall Street Journal”

Lektura obowiązkowa dla wszystkich startuperów.

Amanda Cassatt, założycielka firmy Serotonin

Porywająca. Daje wgląd w burzliwe początki mafii PayPala.

„The Economist”

Wciągająca.

„Business Insider”

BIOGRAM

Jimmy Soni

Amerykański dziennikarz i autor książek. Urodzony we Francji, w Tuluzie, w indyjskiej rodzinie. Dorastał w Chicago. Studiował na Uniwersytecie Duke. Publikował m.in. w „Politico”, The Huffington Post, „Business Insider”, „AdWeek” i „The Atlantic”. Oprócz Założycieli napisał także biografię rzymskiego polityka Katona Młodszego (Rome’s Last Citizen) oraz amerykańskiego matematyka Claude’a Shannona (A Mind at Play).

Jimmy Soni
DPD Pickup punkt odbioru/ automat paczkowy od 9.99 zł
Paczkomaty Inpost od 13 zł
Kurier Inpost od 14 zł
Punkt DHL Parcelshop od 14 zł
Firma kurierska od 14 zł
Firma kurierska DHL od 14 zł
Kurier DPD od 14 zł
Darmowa dostawa od 159 zł

Brak ocen.

Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię, komentarz lub ocenę: