Prawo rodzinne i opiekuńcze, książki
Prawo rodzinne zajmuje się tematyką dotyczącą stosunków społecznych, wynikających z małżeństwa (także jeśli chodzi o sprawy majątkowe pomiędzy małżonkami), jak i również stosunków w rodzinie pomiędzy rodzicami, dziećmi, czy też relacji wynikających z pokrewieństwa i opieki. Podstawą dla prawa rodzinnego jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Ważne, dotyczące go akty prawne można odnaleźć także w Kodeksie cywilnym, czy pojedynczych ustawach (np. o świadczeniach rodzinnych lub o postępowaniu w sprawach nieletnich).
Książki o prawie rodzinnym i opiekuńczym
Kategoria prawo rodzinne i opiekuńcze zawiera najbardziej aktualne teksty ustaw, czy też dokładne omówienia złożonej materii prawa rodzinnego. Dowiedzieć możemy się z nich szczegółów odnoszących się do spraw spadkowych, dziedziczenia, testamentów, a także zdobyć informacje na temat zawarcia i ustania małżeństwa, małżeńskich ustrojów majątkowych, czy też macierzyństwa i ojcostwa lub władzy rodzicielskiej.
Najważniejsze książki o prawie rodzinnym i opiekuńczym, to:
-
Kodeks rodzinny i opiekuńczy (praca zbiorowa)
-
Prawo rodzinne – J. Łukasiewicz, R. Łukasiewicz
-
Prawo spadkowe – E. Skowrońska – Bocian
-
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo o aktach stanu cywilnego (praca zbiorowa)
-
Testamenty. Spadki. Darowizny (praca zbiorowa)
Jakie książki do nauki o prawie rodzinnym i opiekuńczym wybrać?
Dla studentów, aplikantów i innych osób, spragnionych dużej, uporządkowanej dawki wiedzy, przygotowane zostały repetytoria i podręczniki. Pozwalają one na sprawne przyswojenie wiedzy, a zwłaszcza najważniejszych zagadnień oraz na dokładną powtórkę przed testami i egzaminami. Książki do nauki o prawie rodzinnym i opiekuńczym, po które warto sięgnąć, to:
- Prawo rodzinne i nieletnich w pigułce + testy online (praca zbiorowa)
- Prawo rodzinne i opiekuńcze. Przed egzaminem – J. Zajączkowska – Burtowy
- Prawo rodzinne i opiekuńcze. Vademecum – S. Kotas – Turoboyska
Książki z kategorii prawo rodzinne i opiekuńcze to nie tylko ważne źródła wiedzy dla studentów, ale także praktyczne narzędzia dla wszystkich, którzy chcą zgłębić ową dziedzinę prawa. Wśród publikacji znajdują się omówienia kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Dostępne są także wydania dotyczące konkretnych zagadnień, takich jak ustalenie ojcostwa czy ustalenie macierzyństwa, które mogą być przydatne zarówno dla praktyków prawa, jak i osób zainteresowanych tym tematem. Repetytoria i podręczniki są szczególnie pomocne dla studentów prawa oraz aplikantów, umożliwiając im efektywne przyswajanie wiedzy i przygotowanie się do egzaminów. Dzięki nim można lepiej zrozumieć zawarte najważniejsze zagadnienia prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz szybciej opanować jego kluczowe kwestie.
W pozostałych kategoriach Księgarni Gruby Tom dostępne są również książki z dziedziny prawa cywilnego i wiele więcej.
Data premiery: 2024
Format: 145x205 mm
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 416
Ilość stron: 400
Ilość stron: 464
Ilość stron: 504
Ilość stron: 608
Ilość stron: 200
Ilość stron: 1264
Data premiery: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132
Ilość stron: 432
Data premiery: 2022
Oprawa: miękka
Data premiery: 2022
Oprawa: miękka
Data premiery: 2022
Oprawa: miękka
Data premiery: 2022
Oprawa: miękka
Format: A5
Oprawa: miękka
Ilość stron: 358
Język wydania: polski
Data premiery: 2024
Format: A5
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280
Data premiery: 2022
Oprawa: miękka
Format: 14.8x21.0cm
Ilość stron: 160
Format: 17.0x24.0cm
Ilość stron: 516
Niniejsze opracowanie jest kontynuacją podręcznika Profesora Jerzego Ignatowicza, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1987 r., ostatnie wydanie zaktualizowane przez samego